fbpx

Odszkodowanie za szkody górnicze

Na terenie Śląska działa kilkanaście kopalni węgla kamiennego, a takie sąsiedztwo nie pozostaje obojętne dla gruntów i budynków.  Jeśli Twój dom ucierpiał, masz szansę otrzymać ODSZKODOWANIE ZA SZKODY GÓRNICZE.

odszkodowanie za szkody górnicze, kopalnia, śląsk
5

Kancelaria prawna Katowice

Szkody górnicze

Zgodnie z Ustawą o Geologii i Górnictwie to kopalnia odpowiada za szkody powstałe na skutek jej działalności. Poszkodowany ma prawo nie tylko oczekiwać wypłaty należnego mu odszkodowania za szkody górnicze, ale również przywrócenia pierwotnego stanu, w przypadku powstania takich szkód.

5

szkody górnicze

Kto może otrzymać odszkodowanie za szkody górnicze?

O odszkodowanie za szkody górnicze mogą wnioskować zarówno konsument, jak i przedsiębiorca będący właścicielem uszkodzonej nieruchomości lub gruntu, który poniósł szkodę na skutek działalności górniczej.

Jakich sytuacji dotyczy ODSZKODOWANIE za szkody górnicze?

^

budynek mieszkalny lub zabudowa gospodarcza, np. pochylenie czy zawalenie się obiektu, popękane ściany

^

grunty, np. osunięcia, wysuszenia, itp.

^

plony, np. uszkodzenia lub zniszczenia upraw

^

zwrot kosztów zabezpieczenia budynku przed skutkami ruchu zakładu górniczego

Kiedy przedawniają się roszczenia dotyczące szkód górniczych?

  • zgodnie z ustawą Prawo geologiczne i górnicze szkody górnicze przedawniają się po 5 latach od momentu, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie. 
  • Jeśli uszkodzenia powstały przed dniem 1 stycznia 2012 roku zastosowanie mają przepisy uchylonej już ustawu z 4 lutego 1994 r., wówczas okres przedawnienia wynosił 3 lata. 
uszkodzona nieruchomość na skutek szkody górniczej

Masz szansę otrzymać odszkodowanie za szkody górnicze?

Czy Twoja nieruchomość ucierpiała na skutek działalności górniczej? Nie jesteś sam! Wiele osób boryka się z problemami związanymi ze szkodami górniczymi, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby na uzyskanie należnego odszkodowania.

Wypełnij formularz kontaktowy, dzięki któremu będziemy mogli przeanalizować Twoją sytuację i podjąć odpowiednie kroki w celu uzyskania należnej Ci rekompensaty.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
zgoda

Nie czekaj, aż problemy związane ze szkodami górniczymi się nasilą. Wypełnij formularz kontaktowy już dziś i zrób pierwszy krok w kierunku rozwiązania swojego problemu.

Kancelaria Katowice • Pomoc prawna • Odszkodowanie • Szkody górnicze

Polityka prywatności

adres

Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k.

ul. G. Narutowicza 16, 40-850 Katowice  

KONTAKT

biuro@kancelaria-ab.pl
Klauzula informacyjna
  1. Administrator danych osobowych: Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k. z siedzibą w Katowicach.
  2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
  3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.

Pełna informacja w Polityce Prywatności.