Skontaktuj się z nami!

Twój kredyt frankowy nie daje Ci spokoju? Umów się na BEZPŁATNĄ konsultację. Przeanalizujemy Twoją umowę i zaproponujemy rozwiązanie Twoich problemów z kredytem we franku.

E-mail

telefon

533 758 422

biuro

Godziny otwarcia 08:00 – 16:00

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
zgoda

Kredyt frankowy – najczęstsze pytania

Spłacony kredyt frankowy - czy można wygrać z bankiem?

Jeśli już spłaciłeś swój kredyt frankowy wciąż masz prawo domagać się od banku zwrotu nadpłaconych rat. Podobnie jak w przypadku frankowiczów, którzy jeszcze spłacają swoje zobowiązania, tak i Ty możesz wygrać z bankiem.   Istotne są tzw.  klauzule niedozwolone zawarte w umowie kredytowej i stanowiące podstawę do wystąpienia przeciwko bankowi.

Kredyt frankowy a przedawnienie

Frankowiczów obowiązuje 6 letni okres przedawnienia (przed zmianą przepisów było to 10 lat). Przy czym należy mieć na uwadze, że przedawnieniu ulega każda rata z osobna. Dodatkowo kluczowym momentem w przypadku kredytobiorcy jest czas, w którym dowiedział się o niedozwolonych zapisach umownych w umowie kredytu frankowego. Natomiast w przypadku banku jest to czas, w którym treść tych zapisów została przez kredytobiorcę skutecznie zakwestionowana.

Czy ugoda z bankiem jest możlwa?

Propozycje ugód nadal w większości przypadków nie są zbyt korzystne dla frankowiczów, którzy mogą uzyskać znacznie lepsze warunki decydując się na drogę sądową. Już teraz część kredytobiorców próbuje podważyć ugody podpisane z bankiem. Warto jednak pamiętać, że zawarcie ugody z bankiem jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się przez frankowiczów jakichkolwiek dalszych roszczeń względem banku w przyszłości.

Masz kredyt we frankach?

Jeśli ciąży Ci Twój kredyt frankowy, nie wahaj się. Napisz do nas i sprawdź, czy możemy Ci pomóc. Wypełnienie formularza zajmie tylko kilka chwil, a my skontaktujemy się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie. 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
zgoda

Jeśli szukasz Kancelarii Prawnej specjalizującej się w pomocy frankowiczom znajdziesz nas w Katowicach.

Kancelaria frankowa Katowice • Pomoc prawna frankowicze

adres

Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k.

ul. G. Narutowicza 16, 40-850 Katowice

 

KONTAKT

biuro@kancelaria-ab.pl

Klauzula informacyjna
  1. Administrator danych osobowych: Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k. z siedzibą w Katowicach.
  2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
  3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.

Pełna informacja w Polityce Prywatności.