fbpx

Odszkodowanie po wypadku

Osoby poszkodowane w wypadkach mogą otrzymać odszkodowanie, zadośuczynienie, a także zwrot kosztów leczenia czy rentę nawet do 20 lat od zdarzenia. Czy Ty również masz szansę uzyskać odszkodowanie po wypadku?

odszkodowanie po wypadku, odszkodowanie z OC sprawcy
5

Kancelaria prawna Katowice

Pomagamy poszkodowanym w wypadkach

Bardzo często ubezpieczyciele zaniżają wysokość odszkodowania należną poszkodowanemu. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki czemu dowiesz się, czy możesz otrzymać odszkodowanie po wypadku.

5

kancelaria prawna katowice

Pomoc prawna po wypadku

Kancelaria Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy zapewnia kompleksową pomoc prawną dla osób poszkodowanych w wypadkach, wspierając je w procesie uzyskiwania należnych im odszkodowań. Skutecznie reprezentujemy naszych Klientów w negocjacjach z ubezpieczycielami oraz w postępowaniach sądowych, dbając o ich prawa i interesy.

Jakie świadczenia możesz otrzymać po wypadku?

^

Odszkodowanie

To świadczenie, które należy się poszkodowanemu za doznane szkody materialne od podmiotu, który tę szkodę wyrządził lub ponosi za nią odpowiedzialność.

^

Renta po wypadku

Po wypadku można otrzymać rentę z tytułu niezdolnści do pracy czy zwiększonych potrzeb, np. gdy poszkodowany wymaga opieki osób trzecich. Renta po wypadku to świadczenie wypłacane przez ubezpieczyciela sprawcy.

^

Zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie to świadczenie należne poszkodowanemu, który doznał szkody niemajątkowej (krzywdy). Powinno ono zrekompensować cierpienia, jakich doznał poszkodowany na skutek wypadku. 

^

Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji

Poszkodowany w wypadku może starać się o zwrot kosztów prywatnego leczenia i rehabilitacji, jednak aby było to możliwe konieczne jest skrupulatne dokumentowanie wszystkich poniesionych wydatków. 

Renta po wypadku

Osoby, które ucierpiały na skutek wypadku komunikacyjnego, wypadku w pracy czy gospodarstwie rolnym mogą otrzymać szereg świadczeń. Do najpopularniejszych z nich należą odszkodowanie i zadośćuczynienie. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna pomoc z jakiej może skorzystać poszkodowany. Często nie ma on świadomości, że należy mu się także renta po wypadku.

Renta może być wypłacana przez ubezpieczyciela jako świadczenie cykliczne, co miesiąc lub jako skapitalizowana renta czyli jednorazowo. Wówczas jej wysokość może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Renta po wypadku dotyczy w szczególności tych sytuacji, w których  poszkodowany utracił zdolność do pracy lub wymaga opieki osób trzecich, przez co zwiększyły się jego potrzeby.

renta po wypadku, kapitalizacja renty

odszkodowanie po wypadku

Miałeś wypadek?

Wypadek komunikacyjny

Jeżeli ucierpiałeś w wypadku komunikacyjnym z winy innego kierowcy może należeć Ci się m. in. odszkodowanie czy zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Dotyczy to także pasażerów samochodów, pieszych czy rowerzystów.

Wypadek w pracy

Wypadek w pracy to każde zdarzenie, które ma związek z wykonywaną przez Ciebie pracą, także poza siedzibą firmy, jeżeli wykonywałeś obowiązki służbowe. Oprócz odszkodowania z ZUS możesz mieć prawo do dodatkowych świadczeń od pracowdawcy lub jego ubezpieczyciela.

Wypadek w gospodarstwie rolnym

Poszkodowanym w wypadku w gospodarstwie rolnym należy się odszkodowanie z ubezpieczenia OC rolnika, które obejmuje wypadki, w których ucierpieli właściciel gospodarstwa, domownicy lub pracownicy.

Renta po wypadku

Odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia, które należą się poszkodowanemu w wypadku. W takiej sytuacji możesz też otrzymać rentę po wypadku.

Odszkodowanie po wypadku to świadczenie, które może otrzymać osoba poszkodowana. Niezależnie od tego czy do wypadku doszło w czasie wykonywania obowiązków służbowych, pracy w gospodarstwie rolnym czy w wypadku komunikacyjnym.

Ten ostatni przypadek dotyczy nie tylko osób kierujących pojazdem, ale także pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych i rowerzystów.

Każdego roku kilka tysięcy ludzi traci życie w wypadkach. Jeżeli Ty również straciłeś w ten sposób kogoś bliskiego możesz otrzymać odszkodowanie, zadośćuczynienie, a także zwrot kosztów związanych z pogrzebem.

Kancelaria prawna katowice

Żurawiecka & Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów

Miałeś wypadek?

Masz pytania dotyczące odszkodowań? Wypełnij formularz kontaktowy, abyśmy mogli pomóc uzyskać należne Ci odszkodowanie.

Wypełnienie formularza zajmie tylko kilka chwil, a my skontaktujemy się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie. Pamiętaj, analiza jest BEZPŁATNA.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
zgoda

Skontaktuj się z Kancelarią Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy, sprawdź czy należy Ci się odszkodowanie po wypadku.

Kancelaria prawna Katowice • Odszkodowanie za szkody górnicze • Wypadek komunikacyjny • Wypadek w pracy • Wypadek w gospodarstwie rolnym

Polityka prywatności

adres

Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k.

ul. G. Narutowicza 16, 40-850 Katowice

 

KONTAKT

biuro@kancelaria-ab.pl
Klauzula informacyjna
  1. Administrator danych osobowych: Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k. z siedzibą w Katowicach.
  2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
  3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.

Pełna informacja w Polityce Prywatności.