fbpx

Kredyt frankowy spłacony

Niewielu frankowiczów ma świadomość, że może odzyskać swoje pieniądze od banku nawet jeśli ich kredyt frankowy został już spłacony. Tymczasem sąd może uznać umowę kredytową zawartą z bankiem za nieważną nawet wówczas, gdy przestała już obowiązywać.

spłacony kredyt frankowy, własny dom
5

Kancelaria prawna Katowice

Kredyt frankowy spłacony Katowice

Spłacony kredyt frankowy nie zamyka drogi do pozwania banku. Co wiecej nie tylko sądy krajowe są przychylne frankowiczom, co potwierdzają chociażby statystyki dotyczące wygranych, ale i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej konsekwentnie stoi po stronie kredytobiorców. 

5

kancelaria frankowa katowice

Kredyt frankowy spłacony a dochodzenie roszczeń od banku

Jeżeli chcemy dochodzić swoich praw przed sądem fakt czy kredyt został spłacony, czy też nie pozostaje bez znaczenia. Ponadto jeśli zobowiązanie wobec banku zostało uregulowane w całości dochodzenie roszczeń od banku jest prostsze, ponieważ spłata kredytu wiąże się z wykreśleniem hipoteki.

Co warto wiedzieć?

^

Ugoda z bankiem

W przypadku frankowiczów, którzy już spłacili kredyt frankowy skierowanie sprawy do sądu to jedyny sposób na korzystne rozstrzygnięcie sprawy. Banki konsekwentnie nie proponują ugód kredytobiorcom, którzy już spłacili swoje zobowiązanie.

^

Unieważnienie umowy

Frankowicz, który zdecyduje się na skierowanie sprawy do sądu, a ten rozstrzygnie spór z bankiem na korzyść kredytobiorcy może się on spodziewać, że bank będzie zobligowany do zwrotu wszystkich wpłaconych przez niego środków, w tym prowizji i odsetek

Kiedy przedawnia się spłacony kredyt frankowy?

W przypadku frankowiczów, którzy już spłacili swój kredyt frankowy okres przedawnienia wynosi 6 lub 10 lat. Rozbieżność terminów wynika z momentu, w którym umowa z bankiem przestała obowiązywać. 13 kwietnia 2018 roku zaktualizowano przepisy dotyczące przedawnienia.

Od 9 lipca 2018 roku konsumentom przysługuje 6 lat na skierowanie roszczeń przeciwko bankowi. Natomiast kredyty frankowe spłacone wcześniej podlegają 10-letniemu okresowi przedawnienia.

Spłaciłeś swój kredyt frankowy? Zastanawiasz się czy wciąż możesz odzyskać pieniądze od banku? Nie czekaj, zacznij działać! 

zegar-czas-przedawnienie-spłacony-kredyt-frankowy

kredyt frankowy spłacony

Cesja kredytu czy postępowanie sądowe?

BEZPŁATNA analiza

umowy kredytu frankowego

wieloletnie DOŚWIADCZENIE

Nasi ekperci reprezentują frankowiczów już od 2016 roku

KANCELARIA blisko Ciebie

Działamy lokalnie, jeśli szukasz Kancelarii Prawnej w Katowicach lub działającej w województwie śląskim dobrze trafiłeś

dobry KONTAKT

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Klientami, dbamy o to, żeby na bieżąco otrzymywali informacje o swojej sprawie. Spotkanie online czy w naszej siedzibie? Zapraszamy

Cesja kredytu to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w kontekście spłaconego kredytu frankowego. Frankowicze mogą natknąć się na infomacje, według których to proste rozwiązanie może pozwolić im błyskawicznie odzyskać pieniądze. Czy rzeczywiście cesja kredytu może być korzystna dla frankowiczów?

Niezupełnie, bo choć czas trwania postępowania sądowego może wydawać się bardzo długi to frankowicze w sądzie mogą uzyskać od banku znacznie wyższe kwoty niż ma to miejsce w przypadku cesji. Tym bardziej, że w czasie procesu naliczane są odsetki, które po uzyskaniu prawomocnego wyroku na korzyść kredytobiorcy trafą na jego konto.

Nie można także wykluczyć, że pomimo odsprzedaży kredytu frankowicz i tak zostanie wezwany do sąd. Ponadto sąd może uznać cesję za niedopuszczalną.  Tym samym postępowanie sądowe wciąż pozostaje najskuteczniejszym sposobem na wyegzekwowanie od banku wszystkich należnych nam świadczeń.

Kancelaria frankowa katowice

Żurawiecka & Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów

Masz kredyt we frankach?

Jeśli ciąży Ci Twój kredyt frankowy, nie wahaj się. Napisz do nas i sprawdź, czy możemy Ci pomóc. Wypełnienie formularza zajmie tylko kilka chwil, a my skontaktujemy się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie. 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
zgoda

Jeśli szukasz Kancelarii Prawnej specjalizującej się w pomocy frankowiczom znajdziesz nas w Katowicach.

Kancelaria frankowa Katowice • Pomoc prawna frankowicze

Polityka prywatności

adres

Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k.

ul. G. Narutowicza 16, 40-850 Katowice  

KONTAKT

biuro@kancelaria-ab.pl
Klauzula informacyjna
  1. Administrator danych osobowych: Żurawiecka, Krajewska i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k. z siedzibą w Katowicach.
  2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
  3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.

Pełna informacja w Polityce Prywatności.